V organizaciji Zveze Slovencev na Madžarskem so 20. oktobra 2025 v razstavni dvorani Slovenskega doma odprli razstavo ustvarjalke Magde Šalamon z naslovom Stopinje z barvami. Na otvoritvi je goste pozdravila gospa Andrea Kovacs, predsednica Zveze Slovencev na Madžarskem. Na prireditvi je umetnica predstavila svoja likovna dela, nato pa je generalna konzulka Republike Slovenije v Monoštru Dubravka Šekoranja odprla razstavo, ki si jo lahko ogledate do 20. novembra.