4. oktobra je FS Zveze Slovencev na Madžarskem Gornji Senik praznovala 40 let neprekinjenega delovanja. Na slovesni prireditvi se je jubilantna skupina predstavila z dvema spletoma, v goste pa so povabili še člane FS Kulturno-umetniškega društva Beltinci, tamkajšnje tamburaše, nastopili so tudi člani Seniških sinic ZSM ter otroška folklorna skupina Dvojezične osnovne šole Jožefa Košiča z Gornjega Senika. Zbrane na prireditvi je nagovorila predsednica ZSM Andrea Kovacs in je skupini nato izročila še jubilejno priznanje ZSM ter zahvalne listine vsem članom. Na prireditvi je bila prisotna tudi direktorica Javnega sklada Republike Slovenije za kulturne dejavnosti (JSKD) Mojca Jan Zoran, ki je skupini izročila priznanje, vodja območne izpostave JSKD Murska Sobota Nataša Brulc Šiftar s sodelavcem Aljošem Obalom pa je članom podelila še Maroltove značke. Zlato Maroltovo značko je prejel Benjamin Szukics, častne Maroltove značke pa so prejeli Andras Szukics, Jozsef Gyecsek, Margit Gyecsek in Biserka Bajzek. Program sta podprla Urad Vlade republike Slovenije za Slovence v zamejstvu in po svetu in Državni sekretariat za narodnostne in cerkvene zadeve.