Nagrajenci, odlikovanci

Nagrade in odlikovanja, ki so jih prejeli pripadniki slovenske skupnosti v Sloveniji

DRŽAVNA NAGRADA RS NA PODROČJU ŠOLSTVA

Erika Glanz

Erika Glanz
2004


MEDALJA ZA ZASLUGE

dr. Karel Gadányi

dr. Karel Gadányi
2016


MURKOVA NAGRADA

Marija Kozar Mukič

Marija Kozar Mukič
2009


Nagrada HORUS

Gabor Ropoš

Gabor Ropoš
2014


RED ZA ZASLUGE

Jože Hirnök

Jože Hirnök
2006

Zveza Slovencev na Madžarskem

Zveza Slovencev na Madžarskem
2010

Marijana Sukič

Marijana Sukič
2012


Nagrade in odlikovanja, ki so jih prejeli pripadniki slovenske skupnosti na Madžarskem

"Spominska plaketa Avgusta Pavla" Skupščine Železne županije

Marija Kozar Mukič

Marija Kozar Mukič
1989

dr. Karel Gadanyi – Marijana Sukič

dr. Karel Gadanyi – Marijana Sukič
1993

Klara Fodor

Klara Fodor
1994

Karel Dončec

Karel Dončec
1995

Marija Trifus

Marija Trifus
1996

Karel Krajcar

Karel Krajcar
1997

Vera Gašpar

Vera Gašpar
1998

Jože Hirnök – Ildiko Pustai

Jože Hirnök – Ildiko Pustai
1999

Elizabeta Bartók - Francek Mukič

Elizabeta Bartók - Francek Mukič
2000

Hilda Čabai (postumus)

Hilda Čabai (postumus)
2002

Ana Sukič

Ana Sukič
2003

Ana Unti

Ana Unti
2004

Irena Barber

Irena Barber
2005

Magdalena Bartakovič

Magdalena Bartakovič
2006

Irena Mukič

Irena Mukič
2009

Marija Svetec

Marija Svetec
2013

Aranka Schwarcz

Aranka Schwarcz
2014

Margita Mayer Gašpar

Margita Mayer Gašpar
2015

Laci Korpič

Laci Korpič
2016

Karel Holec

Karel Holec
2017


Priznanje "Za Porabje" Zveze Slovencev na Madžarskem

Irena Pavlič – Irena Barber

Irena Pavlič – Irena Barber
1994

Geza Bačič – Andraž Čabai

Geza Bačič – Andraž Čabai
1995

Vera Gašpar – Laci Korpič

Vera Gašpar – Laci Korpič
1996

Marija Kozar Mukič– Erika Glanz

Marija Kozar Mukič– Erika Glanz
1997

Marija Trifus – Karel Krajcar – Karel Bauer

Marija Trifus – Karel Krajcar – Karel Bauer
1998

Karel Dončec – Ivan Camplin

Karel Dončec – Ivan Camplin
1999

Marijana Sukič – Alojz Hanžek

Marijana Sukič – Alojz Hanžek
2000

Marija Rituper – Francek Mukič

Marija Rituper – Francek Mukič
2001

Valerija Perger – Klara Fodor

Valerija Perger – Klara Fodor
2002

Ana Sukič – Laci Kovač

Ana Sukič – Laci Kovač
2003

Ana Unti – Jože Hirnök

Ana Unti – Jože Hirnök
2004

Aranka Schwarc – Jože Gyeček - Margita Gyeček

Aranka Schwarc – Jože Gyeček - Margita Gyeček
2005

Brigita Korpič Mesič – Andraž Sukič

Brigita Korpič Mesič – Andraž Sukič
2006

Janoš Oreovec - Elizabeta Kovač

Janoš Oreovec - Elizabeta Kovač
2007

Andreja Kovač – Karel Holec

Andreja Kovač – Karel Holec
2008

Merkliné Doncsecz Ibolya - Lojze Kozar

Merkliné Doncsecz Ibolya - Lojze Kozar
2009

Marija Ropoš – Magdolna Bartakovič – Marijana Fodor

Marija Ropoš – Magdolna Bartakovič – Marijana Fodor
2011

Ilonka Braunstein - Gyöngyi Bajzek

Ilonka Braunstein - Gyöngyi Bajzek
2013

dr. Karel Gadányi, Milivoj Miki Roš, dr. Gábor Sebestyén

dr. Karel Gadányi, Milivoj Miki Roš, dr. Gábor Sebestyén
2015

Laci Bajzek, Iluška Dončec, Feri Gerič

Laci Bajzek, Iluška Dončec, Feri Gerič
2017


Nagrada Madžarskega etnološkega društva "Pro Ethnographia Minoritatum"

Marija Kozar Mukič

Marija Kozar Mukič
1997


Visoko državno priznanje "Za narodnosti"

Irena Barber – Irena Pavlič

Irena Barber – Irena Pavlič
2000

Marija Kozar Mukič – Francek Mukič

Marija Kozar Mukič – Francek Mukič
2006

Mešani pevski zbor Avgust Pavel Zveze Slovencev na Madžarskem Gornji Senik

Mešani pevski zbor Avgust Pavel Zveze Slovencev na Madžarskem Gornji Senik
2009

Laci Kovač

Laci Kovač
2015

Klara Fodor

Klara Fodor
2016


"Priznanje za manjšine" Skupščine Železne županije

Martin Ropoš

Martin Ropoš
2000

Ibolya Dončec Merkli

Ibolya Dončec Merkli
2001

Erika Glanz

Erika Glanz
2002

Klara Fodor

Klara Fodor
2003

Jože Hirnök

Jože Hirnök
2004

Judit Pavel

Judit Pavel
2005

Marijana Sukič

Marijana Sukič
2006

Vera Gašpar

Vera Gašpar
2007

Laci Kovač

Laci Kovač
2008

Karel Holec

Karel Holec
2009

Elizabeta Šoš

Elizabeta Šoš
2010


"Mladinska manjšinska nagrada" Javnega sklada za narodne in etnične manjšine na Madžarskem

Erika Dončec

Erika Dončec
2004

Žuža Šulič

Žuža Šulič
2004

Dušan Mukič

Dušan Mukič
2004

Brigita Šoš

Brigita Šoš
2004

Anita Vajda

Anita Vajda
2004

Žolt Bajzek

Žolt Bajzek
2004

Gyöngyi Bajzek

Gyöngyi Bajzek
2005


Priznanje in diploma "PRO CULTURA MINORITATUM HUNGARIAE" Inštituta za madžarsko kulturo

 Irena Pavlič

Irena Pavlič
2006

Folklorna skupina Zveze Slovencev na Madžarskem Gornji Senik

Folklorna skupina Zveze Slovencev na Madžarskem Gornji Senik
2008

Marija Kozar Mukič

Marija Kozar Mukič
2009

Gledališka skupina Veseli pajdaši ZSM Števanovci

Gledališka skupina Veseli pajdaši ZSM Števanovci
2010

Folkorna skupina Zveze Slovencev na Madžarskem Sakalovci

Folkorna skupina Zveze Slovencev na Madžarskem Sakalovci
2013

Marijana Sukič

Marijana Sukič
2014

Francek Mukič

Francek Mukič
2015

Mihály Ropoš

Mihály Ropoš
2017


Priznanje Ministrstva za šolstvo in kulturo na „fotografskem natečaju” Madžarskega inštituta za kulturo in umetnost

Karel Holec

Karel Holec
2010