Rendezvények - Ünnepség a Szlovén Kultúra Napja alkalmából

A Magyarországi Szlovének Szövetsége 2016. február 14-én ünnepséget tartott a Szlovén Kultúra Napja alkalmából a Szlovének házában Szentgotthárdon, melyen megemlékeztek a Porabje újság 25 éves fennállásáról és sor került a MSZSZ szentgotthárdi kamarakórusának CD bemutatójára is. A Porabje újság főszerkesztője, Szukics Marianna tartott ünnepi beszédet. A kulturális műsorban fellépett a Tomaž Kuhar vezette szentgotthárdi kamarakórus és Cveni Oktett, valamint a MSZSZ apátistvánfalvi színjátszócsoportja. Az ünnepségen Szentgotthárd polgármestere Polgármesteri Díszoklevelet adott át Dušan Snojnak, volt szentgotthárdi főkonzulnak. Az ünnepséget követő fogadáson köszöntőt mondott Boris Jesih, a Szlovén Köztársaság szentgotthárdi főkonzulja.