Rendezvények - Szlovén kultúra napja 2019

A Magyarországi Szlovének Szövetsége február 10-én rendezett ünnepséget a szlovén kultúra napja alkalmából. A program kezdetén Mukics Dusán szlavista, újságíró mondott ünnepi beszédet, majd az EDNA népzenei együttes előadásában rábavidéki és muravidéki dalokat hallhatott a közönség. A rendezvényen sor került a Szlovén Rábavidék című dokumentumfilm vetítésére, amelyet a Slovenski utrinki magazinműsor munkatársai készítettek a Szlovén Szövetség kérésére. A filmet Mukics Dusán újságíró mutatta be az ünnepség résztvevőinek, majd átadásra került a Rozmaring elnevezésű ösztöndíj a rábavidéki kulturális csoportokban aktívan tevékenykedő fiatalok számára. Az idei ösztöndíjasok: Zsöks Krisztina, Szukics Kristóf, Csuk Ádám, Illés Noémi és Kovács Kristóf.