Rendezvények - MSZSZ felsőszölnöki Pável Ágoston Vegyeskar 80. évfordulója

A Magyarországi Szlovének Szövetsége felsőszölnöki Pável Ágoston Vegyeskara november 10-én ünnepelte fennállásának 80. évfordulóját. Az ez alkalomból szervezett ünnepségen a jubiláló csoport mellett felléptek a helyi általános iskola tanulói, a MSZSZ szentgotthárdi Kamarakórusa, a szombathelyi Nefelejcs Népdalkör és a szlovéniai Vidovo Férfikar.

A MSZSZ elnöke, Hirnök József díszokleveleket adott át a csoport tagjainak, a Szlovén Köztársaság Kulturális Közalapítványának nevében pedig Marjeta Pečarič arany fokozatú jubileumi oklevelet részesítette a vegyeskart annak 80. éves működése, valamint a szlovén kultúra terjesztése és megőrzése érdekében végzett felbecsülhetetlen tevékenysége elismeréseként.

A Pável Ágoston Vegyeskar 80. éves fennállása alkalmából a Magyarországi Szlovének Szövetsége brosúrát adott ki, amely bemutatja a csoport történetét, valamint azzal kapcsolatos adatokat, emlékiratokat és fotókat tartalmaz.