A Magyarországi Szlovének Szövetsége Szentgotthárdi Kamarakórusa

A Magyarországi Szlovének Szövetsége FELNŐTT kulturális csoportjai

A Magyarországi Szlovének Szövetsége Szentgotthárdi Kamarakórusa 2005. őszén alakult.

A kórus magját tanárok, óvónők illetve a kulturális élet egyéb területén dolgozók alkotják Szentgotthárdról, Rábatótfaluból és Szakonyfaluból. De énekelnek a kórusban fizikai dolgozók, sőt nyugdíjasok is. Műsorukat szlovén művek kórusátiratai és szlovén szerzők kórusművei alkotják. Évente 6-8 fellépésük van, többnyire a Rába-vidéken és Szlovéniában, de szerepeltek már Magyarország azon településein is, ahol nagyobb számban élnek a Rába-vidékről elszármazott szlovének. Többször vendégszerepeltek már Szlovéniában is. Jó kapcsolatokat ápolnak a szlovéniai Radenci település vegyeskarával, melynek egyes tagjai a szentgotthárdi kórusban is énekelnek, tehetik ezt többek között azért is, mert mindkét kórus karvezetője Tomaž Kuhar nyugdíjas ének-zenetanár.

Tomaž Kuhar

karvezető

Szukics Marianna

csoportvezető

9970 Szentgotthárd, Gárdonyi út 1.

00-36-94-381-531