Díjazottak

A szlovén nemzetiségért kifejtett tevékenység elismerése Szlovéniában

Állami Oktatási Kitüntetés

Glanz Lászlóné

Glanz Lászlóné
2004


HORUS díj

Ropos Gábor

Ropos Gábor
2014


Murko díj

Mukicsné Kozár Mária

Mukicsné Kozár Mária
2009


Szolgálati érdemrend

Hirnök József

Hirnök József
2006

Magyarországi Szlovének Szövetsége

Magyarországi Szlovének Szövetsége
2010

Szukics Marianna

Szukics Marianna
2012


SZOLGÁLATI ÉRDEMÉREM

dr. Gadányi Károly

dr. Gadányi Károly
2016


A szlovén nemzetiségért kifejtett tevékenység elismerése Magyarországon

Vas Megyei Közgyűlés "Pável Ágoston Emlékplakett" elismerésben részesültek

Mukicsné Kozár Mária

Mukicsné Kozár Mária
1989

Dr. Gadányi Károly - Szukics Marianna

Dr. Gadányi Károly - Szukics Marianna
1993

Fodor Lászlóné

Fodor Lászlóné
1994

Doncsecz Károly

Doncsecz Károly
1995

Variné Trifusz Mária

Variné Trifusz Mária
1996

Krajczár Károly

Krajczár Károly
1997

Gáspár Lászlóné

Gáspár Lászlóné
1998

Hirnök József - Pusztai Zsoltné

Hirnök József - Pusztai Zsoltné
1999

Bartók Lászlóné - Mukics Ferenc

Bartók Lászlóné - Mukics Ferenc
2000

Csabai Andrásné (posztumusz)

Csabai Andrásné (posztumusz)
2002

Szukics Istvánné

Szukics Istvánné
2003

Unti Imréné

Unti Imréné
2004

Barbér Istvánné

Barbér Istvánné
2005

Bartakovics Józsefné

Bartakovics Józsefné
2006

Mukics Gyuláné

Mukics Gyuláné
2009

Szvétecz Zoltánné

Szvétecz Zoltánné
2013

Schwarcz Józsefné

Schwarcz Józsefné
2014

Gáspárné Mayer Margit

Gáspárné Mayer Margit
2015

Korpics László

Korpics László
2016

Holecz Károly

Holecz Károly
2017


Magyarországi Szlovének Szövetsége "Rába-vidékért" Díj kitüntetettjei

Pavlics Irén – Barbér Istvánné

Pavlics Irén – Barbér Istvánné
1994

Geza Bačič – Csabai András

Geza Bačič – Csabai András
1995

Gáspár Lászlóné – Korpics László

Gáspár Lászlóné – Korpics László
1996

Mukicsné Kozár Mária – Glanz Lászlóné

Mukicsné Kozár Mária – Glanz Lászlóné
1997

Variné Trifusz Mária – Krajczár Károly – Bauer Károly

Variné Trifusz Mária – Krajczár Károly – Bauer Károly
1998

Doncsecz Károly – Ivan Camplin

Doncsecz Károly – Ivan Camplin
1999

Szukics Marianna – Hanzsek Alajos

Szukics Marianna – Hanzsek Alajos
2000

Marija Rituper – Mukics Ferenc

Marija Rituper – Mukics Ferenc
2001

Valerija Perger – Fodor Lászlóné

Valerija Perger – Fodor Lászlóné
2002

Szukics Anna – Kovács László

Szukics Anna – Kovács László
2003

Unti Imréné – Hirnök József

Unti Imréné – Hirnök József
2004

Schwarcz Aranka – Gyécsek József - Gyécsek Józsefné

Schwarcz Aranka – Gyécsek József - Gyécsek Józsefné
2005

Mesicsné Korpics Brigitta – Szukics András

Mesicsné Korpics Brigitta – Szukics András
2006

Oreovecz János- Kovács Jánosné

Oreovecz János- Kovács Jánosné
2007

Kovács Andrea – Holecz Károly

Kovács Andrea – Holecz Károly
2008

Ibolya Dončec Merkli - Lojze Kozar

Ibolya Dončec Merkli - Lojze Kozar
2009

Ropos Józsefné – Bartakovics Józsefné – Fodor Sándorné

Ropos Józsefné – Bartakovics Józsefné – Fodor Sándorné
2011

Braunstein Józsefné - Bajzek Gyöngyi

Braunstein Józsefné - Bajzek Gyöngyi
2013

dr. Gadányi Károly, Milivoj Miki Roš, dr. Sebestyén Gábor

dr. Gadányi Károly, Milivoj Miki Roš, dr. Sebestyén Gábor
2015

Bajzek László, Doncsecz Ferencné, Gerič Ferenc

Bajzek László, Doncsecz Ferencné, Gerič Ferenc
2017


Magyar Néprajzi Társaság kitüntetése "Pro Ethnographia Minoritatum"

Mukicsné Kozár Mária

Mukicsné Kozár Mária
1997


Állami kitüntetés "Nemzetiségekért Díj"

Barbér Irén - Pavlics Irén

Barbér Irén - Pavlics Irén
2000

Mukicsné Kozár Mária - Mukics Ferenc

Mukicsné Kozár Mária - Mukics Ferenc
2006

MSZSZ felsőszölnöki Pável Ágoston Vegyeskara

MSZSZ felsőszölnöki Pável Ágoston Vegyeskara
2009

Kovács László

Kovács László
2015

Fodor Lászlóné

Fodor Lászlóné
2016


"Vas Megye Önkormányzata Szolgálatáért Kisebbségekért Tagozat" kitüntetettjei

Ropos Márton

Ropos Márton
2000

Merkliné Doncsecz Ibolya

Merkliné Doncsecz Ibolya
2001

Glanz Lászlóné

Glanz Lászlóné
2002

Fodor Lászlóné

Fodor Lászlóné
2003

Hirnök József

Hirnök József
2004

Dr. Simon Endréné, sz.:Pável Judit

Dr. Simon Endréné, sz.:Pável Judit
2005

Szukics Marianna

Szukics Marianna
2006

Gáspár Lászlóné

Gáspár Lászlóné
2007

Kovács László

Kovács László
2008

Holecz Károly

Holecz Károly
2009

Soós Ferencné

Soós Ferencné
2010


Magyarországi Nemzeti és Etnikai Kisebbségekért Közalapítvány "Nemzetiségi Ifjúsági Díj" kitüntetettjei

Doncsecz Erika

Doncsecz Erika
2004

Sulics Zsuzsanna

Sulics Zsuzsanna
2004

Mukics Dusán

Mukics Dusán
2004

Soós Brigitta

Soós Brigitta
2004

Vajda Anita

Vajda Anita
2004

Bajzek Zsolt

Bajzek Zsolt
2004

Bajzek Gyöngyi

Bajzek Gyöngyi
2005


A Magyar Művelődési Intézet által alapított „PRO CULTURA MINORITATUM HUNGARIAE” kitüntetettjei

Pavlics Irén

Pavlics Irén
2006

MSZSZ felsőszölnöki néptánccsoportja

MSZSZ felsőszölnöki néptánccsoportja
2008

Mukicsné Kozár Mária

Mukicsné Kozár Mária
2009

MSZSZ Apátistvánfalvi Vidám Barátok színjátszó csoportja

MSZSZ Apátistvánfalvi Vidám Barátok színjátszó csoportja
2010

MSZSZ szakonyfalui néptánccsoportja

MSZSZ szakonyfalui néptánccsoportja
2013

Szukics Marianna

Szukics Marianna
2014

Mukics Ferenc

Mukics Ferenc
2015


Magyar Művelődési Intézet és Képzőművészeti Lektorátus „Nemzetiségeink múltja és jelene” című fotópályázat kitüntetettje:

Holecz Károly

Holecz Károly
2010